Wyjazdy narciarskie Włochy

0
31
Rate this post

Gdzie najlepiej pojechać na narty we Włoszech?

Przed wielbicielami sportów na śniegu chcącymi znaleźć urozmaicenie od polskich stoków rozkłada się bogaty wachlarz zagranicznych miejsc. Jeśli chodzi o wyjazdy narciarskie Włochy cieszą się dużą popularnością. Naturalnym europejskim celem są Alpy – z tym, że coraz większym zainteresowaniem w kwestii ferii zimowych cieszą się one od strony włoskiej granicy. Poniżej opisane są dwa najpopularniejsze miejsca we Włoszech.
1. Cortina d’Ampezzo
Gospodarz zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku posiada reputację luksusowego kurortu, gdzie wyższej sfery jeżdżą w designerskich strojach na nartach. Cortina oferuje trzy ośrodki narciarskie: Tofare, Faloria i Cristallo. Trasy (100 kilometrów) z różnymi poziomami trudności na terenie wszystkich ośrodków dostępne są za pomocą jednego skipassa.

2. Madonna di Campiglio
Rozsławiony przez światowe zawody w slalomie oraz zawody snowboardowe Madonna to ośrodek wart odwiedzenia przez wszystkich miłośników nart. Dzięki łatwości tras jest to zwłaszcza polecane dla rodzin z dziećmi i początkujących narciarzy.

Połączenie mroźnego białego puchu ze słońcem ogrzewającym twarz to doświadczenie, dzięki któremu wymienione ośrodki jak i inne miejsca we Włoszech są chętnie wybierane na cel wycieczki narciarskiej. Dodatkowo ze względu na to, że popularne włoskie stoki są sztucznie naśnieżane, można tam pojechać przez cały sezon.