Obozy konne

0
60
4/5 - (1 vote)

Obozy konne (9)Zbliżają się wakacje i trzeba zaplanować dwa miesiące dla dzieci w wieku szkolnym. Dzieci i nastolatki bardzo lubią kontakt ze zwierzętami, więc może wysłać swoje pociechy na obozy konne? Konie to przede wszystkim bardzo wrażliwe i mądre stworzenia, uczą dzieci szacunku dla przyrody. Jazda konna ma też działanie terapeutyczne, więc obozy konne sprawdzą się też w przypadku chorych dzieci. Konie od razu wyczuwają nastrój człowieka i wiedzą, kiedy mają być łagodne, a kiedy mogą pogalopować.
Na wyjeździe z końmi dzieci uczą się nie tylko jazdy, ale też opieki nad zwierzętami. Będą karmić, czyścić i czesać konie i źrebaki, a także sprzątać stajnię.
Na obozie też jest zawsze trochę teorii i uczy się dzieci o anatomii konia, o jeździectwie oraz o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo podczas jazdy. Sztuką jest dobra komunikacja ze zwierzęciem. Obozy konne to świetna szkoła dla dzieci, które większość czasu w roku szkolnym spędzają przed komputerem, bo podczas takiego wyjazdu mogą zyskać nowe hobby.

Źródło: https://studentwpodrozy.pl/studia-w-hiszpanii-popularne-miasta-koszty-aplikacja/