Rozgrywki klubowe

0
25
3/5 - (1 vote)

Jednym z rodzajów rozgrywek, które odbywają się w Polsce są Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U – 20 w futsalu. 15 listopada wylosowano finałowe grupy. Uczestnicy zostali zakwalifikowani do czterech grup. Awans do ćwierćfinałów uzyskają dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Finałowy turniej odbędzie się już niedługo, po w dniach 7 – 9 grudnia w Białymstoku. Zespoły, które zostały wylosowane do grup A i B będą rywalizować w hali Zespołu Szkół Budowlano – Geodezyjnych. Uczestnicy zakwalifikowani do grupy C i D rozegrają mecze w hali Publicznego Gimnazjum nr 6.
Jednym z najbardziej znanych rodzajów rozgrywek klubowych jest Halowy Puchar Polski. Zostały już wylosowane drużyny, które zmierzą się ze sobą w dnich 12 – 13 grudnia. Zwycięzcy poszczególnych rozgrywek zostaną awansowani do kolejnego etapu. Dodatkowo podczas 1/16 finału rozgrywek odbędą się mecze z udziałem dwunastu drużyn Futsal Ekstraklasy. Sezon 2012/2013 zapowiada się bardzo ciekawie.
II liga dzieli się na cztery grupy – Śląsk, Wielkopolska, Małopolska i Podlasie. Jak do tej pory, najlepsze wyniki osiągały drużyny ze Śląska i Małopolski. Wystarczy spojrzeć na wyniki Mistrzostw Polski i Superpucharu Polski. Rozgrywki I Ligi w sezonie 2012/2013 zostaną natomiast zakończone w kwietniu. W pierwszej połowie miesiąca odbędą się pierwsze mecze fazy finałowej, a w drugiej połowie kwietnia zostaną rozegrane mecze rewanżowe.
Jeśli chodzi o Ekstraklasę, warto wiedzieć, że pewne zmiany zostały wprowadzone przy formule play – off. Polegają one na tym, że zespoły z miejsc od pierwszego o czwartego będą w uprzywilejowanej pozycji. Aby awansować do półfinału Mistrzostw Polski, wystarczą im dwa zwycięstwa. Sezon rozpoczął się w połowie września 2012 r., a zakończy 30 marca 2013 r.