PLH: Trwają play-offy!

0
35
Rate this post

PLH: Trwają play-offy!

Rozpoczęła się faza play-off w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokeja. Zatem walka o tytuł zabrnęła na najwyższy poziom. Przed nami spora dawka emocji. Rok temu było ich sporo, a i wyniki były dość nieoczkiwane – szczególnie w finałowej fazie. Jak będzie tym razem?

Sezon zasadniczy to dominacja dwóch ekip. Mianowicie GKS Tychy oraz ekipa Ciarko Sanoku zdecydowanie odskoczyły pozostałym rywalom. Tyszanie zajęli pierwsze miejsce z imponującą liczbą punktów – 121. Siedemnaście oczek mniej odnotował zespół z Sanoka. Kolejne miejsce należą do GKS Jastrzębie oraz Cracovii Kraków – czyli finaliści poprzedniego sezonu. Cracovia mimo faworyzowanego Ciarko zdobyła nieoczekiwanie tytuł. W tym roku będą chcieli się zrewanżować.

Obecne pary są dość jednostronne. Tyszanie, Jastrzębianie jak i Sanoczanie bez kłopotu powinni przebrnąć przez ćwierćfinały. Najciekawiej będzie jednak w batalii Cracovii z Unią Oświęcim. Goście już wygrali pierwszy mecz w stolicy Małopolski 3:2. Było to nie lada zaskoczenie. Dzisiaj zapewne gospodarze będą chcieli się zrewanżować. W pozostałych spotkaniach faworyci powinni zwyciężyć bez większych kłopotów.