Radan Gliwice

Radan Gliwice

Radan Gliwice jest klubem futsalowym ze Śląska. Posiada swoją siedzibę w Przyszowicach. Hala, na której odbywają się mecze znajduje się w Gliwicach, stąd nazwa klubu. Radan Gliwice gra obecnie w I lidze polskiej piłki halowej. Pełna nazwa klubu brzmi Futsal Klub Radan Gliwice. Został założony w 1999 r. Obecnym trenerem drużyny jest Radał Jarzmik. Największe sukcesy Radan Gliwice to zajęcie piątego miejsca w I lidze futsalu w sezonie 2005/2006. Wówczas Michał Kusiak został królem strzelców. Warto wiedzieć, że Radan Gliwice zdobył dwa razy mistrzostwa Polski, wicemistrzostwo i trzecie miejsce.
Futsal Klub Radan Gliwice rozgrywa mecze w Hali Widowiskowo – Sportowej Sośnica. Drużyna zajęła piąte miejsce w I lidze w 2006 r., ale to nie jedyny sukces. Warto zobaczyć także dane z inny sezonów. W sezonie 2001/2002 wystąpiła w II lidze futsalu, w grupie II. Wówczas rozegrała także baraże o awans do Iligi futsalu. W sezonach 2002/2003 i 2003/2004 grała w II lidze w grupie południowej. W sezonie 2003/2004 wzięła udział w rozgrywkach Pucharu Polski w futsalu. W kolejnym sezonie grała już w I lidze futsalu. W sezonie 2005/2006 stanęła do walki o Puchar Polski w futsalu.
Drużyna powstała stosunkowo dawno w stosunku do innych znanych polskich klubów futsalowych. Przypuszcza się, że będzie się rozwijać i osiągać coraz większe sukcesy. Takie są przynajmniej nadzieje fanów klubu Radan Gliwice.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Lot balonem i bandzi

Hokej na lodzie i łyżwiarstwo

Reprezentacja Ukrainy

top