Puchar Polski

0
30
Rate this post

Puchar Polski

Puchar Polski w futsalu to rozgrywki ligowe, nad których przebiegiem czuwa PZPN. Puchar Polski w futsalu 2011/2012 rozpoczął się w dniach 12 – 13 listopada. Odbyły się wówczas pierwsze rozgrywki 1/16 finału. Kolejne mecze zostały rozegrane 25 stycznia – 1 lutego. Zwycięzcy zostali zakwalifikowani do ćwierćfinału, który odbył się od 14 marca do 4 kwietnia. W półfinale, 2 czerwca zostały rozegrane dwa mecze. Pierwszy między Gatta Zduńska Wola a KS Gniezno, zakończony wynikiem 9:5, zaś drugi między Clearex Chorzów i Wisłą Krakbet Kraków, zakończony wnikiem 1:0. Finał odbył się 3 czerwca. Gatta Zduńska Wola pokonała Clearex Chorzów wynikiem 3:2.
Warto wiedzieć, że Komisja Futsalu i Piłki Plażowej PZPN wylosowała już pary 1/32 Halowego Pucharu Polski w sezonie 2012/2013. Spotkania fazy rozgrywek odbędą się w dniach od 15 – 16 grudnia 2012 r. Gospodarze meczów to drużyny, takia jek Constract Lubawa, OranjeSport Poznań czy Malwee Łódź. Awans uzyska zwycięzca pojedynku. 1/16 finału rozgrywek będzie rozegrana z udziałem 12 zespołów Futsal Ekstraklasy.
Kluby, które zostały zakwalifikowane odznaczają się nie tylko sukcesami na arenie krajowej, ale także wyróżnieniami indywidualnymi. Malwee Łódź jest klubem futsalowym, który ma na swoim koncie mnóstwo wyróżnień indywidualnych, między innymi dla Pawła Oseta dla najlepszego zawodnika turnieju halowego AM „Dolina“, czy też dla Jarosława Paderewskiego jako dla najlepszego bramkarza II Ligi Halowej OPSiR AMator.