Sprzęt do treningu siłowego

Sprzęt do treningu siłowego z powodzeniem można zgromadzić w domu

Jeżeli czujemy, że wyglądamy zbyt mizernie, to znaczy, że już czas by zadbać o swoją sylwetkę i muskulaturę. Oczywiście, nie chodzi o to, by od razu robić z siebie stukilogramowe monstrum, ale po prostu nabrać nieco masy, rzeźby i przede wszystkim siły. Możemy w tym celu zapisać się na siłownię, ale nie każdemu będzie się chciało na nią uczęszczać codziennie albo co drugi dzień. Z powodzeniem jednak można ćwiczyć w domu i jak najbardziej można sobie zrobić taką mini siłownię we własnym pokoju.

Oczywiście, jej funkcjonalność nie będzie nawet w części tak duża jak prawdziwej, bowiem sprzęt do treningu siłowego, jaki zgromadzimy w domu nie będzie się nawet umywał do tego profesjonalnego, ale plusem jest właśnie to, że możemy ćwiczyć praktycznie zawsze wtedy, gdy najdzie nas ochota, nie marnując czasu na dojazd do siłowni. Robimy to też w domowym zaciszu, gdzie nikt nas nie widzi, możemy się więc uchronić od ciekawskich spojrzeń i złośliwych komentarzy, które zawsze odbierają motywację do działania.

Jak więc skompletować taki sprzęt do treningu siłowego, by był on w miarę tani, a dodatkowo pozwalał na wykonanie dużej ilości ćwiczeń? Na pewno przydadzą się hantle i dobrze by było, by były to hantle z regulowanym obciążeniem. Na podobnej zasadzie sprawdzi się też sztanga prosta i łamana. Przyda się też ławeczka do brzuszków, uchwyty na ręce do pompek, ekspander do mięśni klatki piersiowej oraz drążek do podciągania – albo montowany na ścianie, albo też drążek rozporowy do futryny drzwi.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Najlepsi kierowcy f1 sezonu 2004

Budowa roweru

Puchar UEFA w futsalu

top