Zmiana kierunku prowadzenia piłki. Jak to zrobić?

Zmiana kierunku prowadzenia piłki. Jak to zrobić?

Jeżeli futsalista przyjął i opanował piłkę, musi jak najszybciej ruszyć z nią z miejsca, ponieważ zostanie zaatakowany przez zawodnika przeciwnej drużyny. W ten sposób zwiększy swoje szanse na nagłą i szybką zmianę kierunku prowadzenia piłki. Jest to tak zwany zwrot. Aby wykonać zwrot z linii prowadzenia, trzeba po przyjęciu piłki starać się wykonać gwałtowną zmianę kierunku jej prowadzenia. Futsalista musi zatem zwrócić piłkę z linii, po której ja dotychczas prowadził. Jeśli prowadzi piłkę ciągle w tej samej linii, ułatwi przeciwnikowi przewidzenie miejsce lokalizacji piłki, zatem ten będzie mógł ją łatwo odebrać. Zwrot można wykonać wewnętrzną częścią stopy lub zewnętrznym podbiciem.

Aby poprawnie wykonać zwrot wewnętrzną częścią stopy, należy zwrócić uwagę na zachowanie się przeciwnika w momencie przejęcia piłki. Zawodnik powinien pochylić się w kierunku, w którym zamierza poprowadzić piłkę. Kiedy wykona obrót barkiem będzie już częściowo odwrócony. Wystarczy więc, że zagarnie piłkę wewnętrzną częścią stopy i ruszy z miejsca ostro pochylony. Powinien zdecydowanie przyśpieszyć.

W celu wykonania odpowiedniego zwrotu zewnętrznym podbiciem powinien rozpocząć zwrot i skrzyżować nogę w ten sposób, żeby zewnętrznym podbiciem sięgał piłkę od dołu. Powinien pociągnąć piłkę tą samą stopą nieco w bok i pochylić się w kierunku, w którym chce prowadzić piłkę. Następnie musi odwrócić się w kierunku prowadzenia piłki i zdecydowanie przyśpieszyć. Dzięki temu uwolni się szybko od przeciwnika.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Michael Schumacher

Wyścigi samolotowe

Wytrzymałość. Jak ją kształtować?

top